Ana Sayfa |  Foto Galeri |  Video Galeri |  İlan ve Reklam |  Forum


AK Parti Ilçe Baskanligindan Kamuoyuna Açiklama


19 Eylül Gaziler Günü Anma Töreni


Halksiz Halk Toplantisi


Yeni Ilçe Baskanindan Açiklama


Bahçe’de Asure Gelenegi Devam Ediyor


Ceviz Agacindan Düstü Öldü
 
Haber Arşivi |  Üye Ol  |  Sifremi Unuttum  | 
Kullanıcı Adı: Şifre:
 » AK Parti Ilçe Baskanligindan Kamuoyuna Açiklama

AK Parti Ilçe Baskanligindan Kamuoyuna Açiklama

AK Parti Bozkurt ilçe teskilati MHP’nin yeni ilçe baskani Müjdat Kalkan’in yaptigi açiklamaya cevaben bir açiklama yapti.

 

Iste o Açiklama:

            18 Eylül 2019 Çarsamba Günü, ‘Bozkurt Gündem’ haber sitesinde MHP Bozkurt Ilçe Baskanligi'na yeni atanan Müjdat Kalkan imzali, AK Parti ve belediyemizi hedef alan, halkimizi yaniltici talihsiz bir yazi yayinlanmistir. Öncelikle yeni atanan Ilçe Baskani Müjdat KALKAN Bey’e, AK Parti Teskilati olarak görevinde basarilar dileriz.

            Ilçe baskani; ittifak ruhuna yakisan, uzlasmaci ve Bozkurt halkina en iyi sekilde hizmet etme anlayisi içinde görevine baslamasi gerekirken! daha ilk beyanatinda, ittifak ruhuna yakismayan, ayristirici ve yaniltici bir üslup kullanmistir.

            2014 seçimlerinde Bozkurt'ta hizmet etme sansini elde edenler, beyanatinda kendilerince Bozkurt halkina çok iyi hizmet etmis algisi olusturmaktadirlar. Bu karari halkin vermesi gerektigini unutmuslardir. Halkimiz kararini, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti Belediyeciligi yönünde kullanmistir. Maalesef Bozkurt'umuz için gelecege bakilacagina, hala seçim yenilgisinden kurtulamamis anlayisla kara propaganda üslubuna devam edilmektedir.

            AK Parti Teskilati 2019 seçimlerinde hiçbir sekilde kara propaganda yapmamistir. Temiz bir siyaset yaparak, halkimizin gönlüne girmistir. Seçimlerde kara propagandayi kimin yaptigini halkimizin takdirine birakiyoruz.

            Bozkurt seçmeninin 31 Mart seçimlerinde “tehdit, para ve bos vaatlerle kandirildigi” iddia edilmektedir. Bu ithamlarla halkimizin iradesine saygi duyulmadigi gibi küçük düsürülmekte, hakaret-âmiz bir üslup kullanilmaktadir. Bozkurt halki, seçimlerde belediyenin gücünü kullanarak bu ithamlari kimin yaptigini bilmektedir ve bunun karsiliginda cevabini sandikta vermistir.

            Ilçe Baskani beyanatinda “Hani borç 17 milyondu, hani isçi sayisi fazlaydi, hani her sey seffaf olacakti?” diye sormaktadir. Maalesef Ilçe Baskani herkesin tahmin ettigi bir kisinin diliyle yazarak konusmaktadir, nerede yasadiklarindan da süphe duyulmaktadir! Sormus oldugu sorularin cevaplari Bozkurt Belediye Baskanliginca 9 Agustos 2019 tarihinde 1. Bilgilendirme Toplantisi'nda seffaf, açik ve net bir sekilde verilmistir. Hiçbir zaman “belediye borcu ile ilgili olarak 17 milyon lira” ifadesi kullanilmamistir. Seçim süresince Belediye Baskanimiz Sayin Muammer Yanik ve Ilçe Teskilatimiz tarafindan “6 milyon 120 bin lira borçla devralinan belediyenin 5 yilda 13 milyon lira borca çikarildigi” ifade edilmistir. 31 Mart seçimlerinden sonra da Bozkurt Belediyesi'nin 12 milyon 680 bin tl borcu oldugu kesinlik kazanmistir. Bu gerçegin ortaya çikmasi halkimizi ne kadar dogru bilgilendirdigimizi ispatlamistir.

            2014 seçimlerinde 51 personelle alinan belediyeden 4 personel isten çikartildi, 26 personel alimi yapilarak personel sayisi 73'e çikarildi. Belediyemizden 31 Mart seçimlerden sonra kendi istegiyle ve emekli olarak 4 personel ayrilmistir. Aylik maliyetleri 23 bin tl tutan bu 4 personelin yerine, belediyenin ihtiyaç duydugu, aylik maliyetleri 15 bin tl olan 6 personel alimi yapilmistir. Alimlar, mevzuata uygun bir sekilde ilanlari yapilarak gerçeklestirilmistir.

            “Belediye isçilerine MHP'ye oy verdi diye hiçbir sekilde baski ve ayrimcilik” yapilmamistir, yapilmamaktadir. Iddia edilen isçilerin alin teriyle çalisan isçilerden 5 yil boyunca iki kat fazla maas alarak keyif içerisinde çalistiklari kamuoyunun malumudur. Yine “MHP'ye oy verdi diye esnaflarimiza ayrimcilik” yapilmadigi gibi esnaflarimiza da belediye olarak sahip çikilarak üzerlerine hiçbir külfet getirilmemektedir. 5 yil boyunca esnaflarimizdan bayram parasi, parke parasi, konser parasi adi altinda alinan kaynaklar unutulmamistir. Belediyemiz bütün esnaflarimiza esit mesafede olup, seffaf bir sekilde yapilan uygulamalarla, anketlerle katilimci belediyecilik anlayisiyla çalismaktadir. Bunun sonucu olarak esnafimizin ekmek yedigi hiçbir mekân kapatilarak cezalandirilmadigi gibi 16 yeni is yeri ruhsatlandirilmistir. Bizim için seçim 31 Mart'ta bitmistir simdi saibesiz hizmet dönemi baslamistir. Bu da birilerini rahatsiz etmektedir.

            “Neden herkesin Abana'yi tercih ettigini irdelememizi” soruyorsunuz. Bunun cevabini sizin vermeniz gerekmez mi? Gençlerimizin vazgeçilmez mekâni olan Sinarcik Kafe'yi kapatan kim? Enver Pasa Parki ve Tesislerini atil durumda birakan kim? Meteoroloji Sosyal Tesislerini atil durumda birakan kim? Bunlarin sonucu olarak gençlerin Abana'ya gitmesini sorgulamak hakkiniz mi? Bunu sorgulayacak en son kisiler sizsiniz.

            Meydandaki 12 dükkânin 7 tanesini müteahhitlik firmasina vererek belediyeye gelir kaybi ugratildigi kamuoyunun malumudur. Meydandaki dükkânlari yapan müteahhitlik firmasi isi bitti diye iskân talebinde bulunmus, yapilan inceleme sonucu projeye uymayan eksiklikleri belediye tarafindan müteahhitlik firmasina bildirilmis, tamamlamasi için 45 gün süre verilmistir. Bu sürede eksiklerini tamamlamayan firma belediyeden 30 gün ek süre isteyerek eksik is yaptigini kabullenmistir. Ayrica dükkânlarla ilgili yargi süreci devam etmektedir.

            “Hastane projesi bizim zamanimizda hazirlanmistir” diyerek halkimizi aldatmaya çalisiyorlar. AK Parti hükümetimizin yapim onayini verdigi, Cumhurbaskanimiz Sayin Recep Tayyip Erdogan’in Kastamonu ziyareti sirasinda ilan ettigi Bozkurt Devlet Hastanesi Projesi ihale edilmistir. 15 Ekim 2019'da bakanliga teslim edilerek insaat ihalesi yapilacaktir. AK Parti Ilçe Teskilati olarak bu projenin her asamasinin takipçisiyiz.

            Sizin de vadettiginiz Adliye'nin ve Halk Bankasi'nin gelecegini takip etmeniz olmasi gereken bir muhalefet anlayisidir. Biz verilen sözlerin arkasindayiz. Ilçemizin kazanimlari adina var gücümüzle çalismaktayiz.

            “Kültür Merkezi'nin kaba insaatinin bittigini, ince isçiligi içinde finansmaninin tamamlandigini söylemektesiniz”. Kültür Merkezi'nin kaba insaati Belediye mülkü olan 4 daire satilarak ve Iller Bankasi'ndan faiziyle birlikte 842 bin lira kredi kullanilarak yapilmistir. Kullanilan kredinin 698 bin lirasi ödenmek üzere belediyemize yük olarak kalmistir. Ince isçiligi içinde 3 milyon gibi büyük bir kaynaga ihtiyaç bulunmaktadir. Insaatin tamamlanmasi amaciyla Kültür ve Turizm Bakanligi'na basvuru yapilmis belediyemiz borçlandirilmadan ve mülk satilmadan yatirim tamamlanacaktir. Ayrica ince isçiligi için tamamlandigini iddia ettiginiz finansmanda kocaman bir yalandir.

            “MHP döneminde alinan parkeleri kullandiniz bitti diyorsunuz” Bunu marifetmis gibi yazinizda kullanarak halkimizi yaniltiyorsunuz. Kullanilan parkeler 2018 yilinda 615 bin 200 tl kredi kullanilarak alinmistir. Su an hala parkelerin 561 bin 700 tl kalan borcu bulunmaktadir ve belediyemizce ödenmektedir, halkimiz yaniltilarak parasi ödenmis bir parke alimi yapildigi izlenimi verilmektedir. Bu bilgiler 1. Bilgilendirme Toplantisi'nda halkimiza ve kamuoyuna açik bir sekilde ilan edilmesine ragmen yalan üzerine kurulu siyaset üretilmeye devam edilmektedir.

            Millet iradesinin üstünde güç yoktur. Kamuoyu geçmis dönemde yapilan saibeli islerin farkindadir. Bizde bunun sonuna kadar takipçisi olacagiz. Bunun sorumlulari da hukuk karsisinda hesabini verecektir.

            AK Parti Belediyemizin 6 aylik döneminde bütün saibeler ortadan kalkmistir. Amacimiz sadece halkimiza hizmet üretmeyi amaçlayan bir yönetim anlayisidir. Belediyemiz kaybedilen itibarini yeniden kisa sürede kazanmistir. Bugün itibariyle hizli bir sekilde hizmet üretmeye devam etmektedir. Bundan sonra da tevazu, samimiyet ve gayret ile çalisacaktir.

Kamuoyuna saygiyla duyurulur.

Yönetim Kurulu Adina Baskan Utku EREN


Adınız Soyadınız : Yorumunuz :Yasal Uyarı

Bozkurtgundem.com Web Sitesi’nin haber, fotoğraf ve görüntülerinin tüm hakları saklıdır. Bozkurtgundem.com web sitesinin onayı olmadan, fotoğraflarının veya haber içeriğinin kopyalanması veya abone olan kurumun yan kuruluşlarında kullanılması açık olarak yasaktır.

Telif Hakkı:
Bozkurtgundem.com’un tüm hakları saklıdır. Bozkurtgundem.com’un önceden yazılı onayı olmadan haber içeriğinin, fotoğraflarının ve görüntülerinin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması açık olarak yasaktır.

Basın Kanunu'nun İlgili Hükümleri:
TBMM'de 9 Haziran 2004 tarihinde kabul edilen 5187 sayılı Basın Kanunu, yukarıda söz edilen yasaklara uymayanlara ağır cezalar getirmektedir.
Basın Kanunu'nun "
Yeniden Yayım"a ilişkin yasak ve bu yasaklara uymayanlar için öngörülen cezaları düzenleyen 24. Maddesi şöyledir:
"MADDE 24. - Bir süreli yayında yayımlanmış haber, yazı ve resimleri kaynak göstermeksizin yeniden yayımlayanlar beşmilyar liradan onmilyar liraya kadar ağır para cezasıyla cezalandırılırlar.

Bu eserleri, yeniden yayım hakkı saklı tutulmuş olmasına rağmen, süreli yayın sahibinin izni olmadan yeniden yayımlayanlar yirmimilyar liradan kırkmilyar liraya kadar ağır para cezasıyla cezalandırılırlar."
Ayrıca Basın Kanunu'nun 27. maddesi ile "Basılmış eserler yoluyla işlenen veya bu Kanunda öngörülen diğer suçlara ilişkin davalar acele işlerden sayılır" hükmü getirilmiştir.

Bozkurtgundem.com, yukarıda açıkça vurgulanan yasaklara uymayanlar hakkında, Basın Kanunu'nun ilgili hükümleri uyarınca her türlü hukuki girişimde bulunacaktır.

Ayrıntılı bilgi için:
e-posta :
[email protected] & [email protected] Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır

Telefon : (0 366) 575 25 24

Bozkurt Belediyesi  |  © 2008 / 2010 Bozkurt Gündem. Tüm hakları saklıdır.


tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri