Ana Sayfa |  Foto Galeri |  Video Galeri |  İlan ve Reklam |  Forum


Özel Egitim Ögrencilerden “yürekleri isitan” Proje


Çocuklar Camiye Renk Katti


KGC Baskani Mustafa Balci'nin Gazeteciler Günü Mesaji


Bozkurt’un Egitim Sorunlari Masaya Yatirildi


Savci Sahin’den Bozkurt Noterine Ziyaret


Siddetli Firtina Balikçi Teknesini Batirdi
 
Haber Arşivi |  Üye Ol  |  Sifremi Unuttum  | 
Kullanıcı Adı: Şifre:
 » Bozkurt’ta “Öncelik Hayatin, Öncelik Yayanin” Etkinligi

Bozkurt’ta “Öncelik Hayatin, Öncelik Yayanin” Etkinligi

Bozkurt’ta Fatih Ilkokulu ve Imam Hatip Ortaokul önünde düzenlenen Karayolu Güvenligi ve Trafik Haftasi etkinliginde, önceligin yayalara ait oldugu bir kez daha uygulamali olarak ögrencilere ve yayalara gösterildi.

Etkinlige Kaymakam Barbaros Akbulak, Ilçe Jandarma Komutani Fikret Dinç, Emniyet Amiri Ferhat Gül, ögrenciler ve vatandaslar katildi. Yaya geçitlerinin kullanilmasinin tesvik edilmesi ve sürücüler tarafindan fark edilmesi buralarda vatandaslarin geçis üstünlügünün vurgulanmasi amaci ile yapilan etkinlikte Polis ve Jandarma Trafik ekipleri sürücülere brosür vererek bilgilendirdi.

Yapilan bilgilendirmede, “görevli kisi veya isikli trafik isareti bulunmayan ancak trafik isaretleri ve levhalarla belirlenmis kavsak giris çikislari ile yaya veya okul geçitlerine yaklasirken yavaslayiniz. Yaya ve okul geçitlerinden geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçis hakkini veriniz” ifadelerine yer verilerek bu kurala uymayanlara 488 lira para cezasi uygulanacagi vurgulandi.


Adınız Soyadınız : Yorumunuz :Yasal Uyarı

Bozkurtgundem.com Web Sitesi’nin haber, fotoğraf ve görüntülerinin tüm hakları saklıdır. Bozkurtgundem.com web sitesinin onayı olmadan, fotoğraflarının veya haber içeriğinin kopyalanması veya abone olan kurumun yan kuruluşlarında kullanılması açık olarak yasaktır.

Telif Hakkı:
Bozkurtgundem.com’un tüm hakları saklıdır. Bozkurtgundem.com’un önceden yazılı onayı olmadan haber içeriğinin, fotoğraflarının ve görüntülerinin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması açık olarak yasaktır.

Basın Kanunu'nun İlgili Hükümleri:
TBMM'de 9 Haziran 2004 tarihinde kabul edilen 5187 sayılı Basın Kanunu, yukarıda söz edilen yasaklara uymayanlara ağır cezalar getirmektedir.
Basın Kanunu'nun "
Yeniden Yayım"a ilişkin yasak ve bu yasaklara uymayanlar için öngörülen cezaları düzenleyen 24. Maddesi şöyledir:
"MADDE 24. - Bir süreli yayında yayımlanmış haber, yazı ve resimleri kaynak göstermeksizin yeniden yayımlayanlar beşmilyar liradan onmilyar liraya kadar ağır para cezasıyla cezalandırılırlar.

Bu eserleri, yeniden yayım hakkı saklı tutulmuş olmasına rağmen, süreli yayın sahibinin izni olmadan yeniden yayımlayanlar yirmimilyar liradan kırkmilyar liraya kadar ağır para cezasıyla cezalandırılırlar."
Ayrıca Basın Kanunu'nun 27. maddesi ile "Basılmış eserler yoluyla işlenen veya bu Kanunda öngörülen diğer suçlara ilişkin davalar acele işlerden sayılır" hükmü getirilmiştir.

Bozkurtgundem.com, yukarıda açıkça vurgulanan yasaklara uymayanlar hakkında, Basın Kanunu'nun ilgili hükümleri uyarınca her türlü hukuki girişimde bulunacaktır.

Ayrıntılı bilgi için:
e-posta :
[email protected] & [email protected] Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır

Telefon : (0 366) 575 25 24

Bozkurt Belediyesi  |  © 2008 / 2010 Bozkurt Gündem. Tüm hakları saklıdır.


tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri